Blog

Metody tranplantace vlasů

Ne každý muž je smířen s tím, že mu věkem prořídnou či zcela vypadnou vlasy na čele nebo temeni hlavy. Současná plastická chirurgie má pro tyto klienty řešení. Tím je transplantace vlasů. Metod jak vlasy transplantovat je více.

Strip metoda

Dříve často používanou byly metodiky zvané obecně strip techniky, kdy byly vyříznutím proužku kůže s vlasy na temeni získány vlasové folikuly. Proužek vlasů byl poté chirurgicky rozdělen na makroštěpy (3-5 vlasů v jednom štěpu) nebo mikroštěpy ( 1-3 vlasy v jednom štěpu) a odběrová plocha na týlu byla sešita – zde takto vznikla v zátylku neodstranitelná lepší či horší jizva. Kromě neodstranitelné jizvy na temeni hlavy se pyšní tato technika i další, méně viditelnou nevýhodou, a to necitlivost hlavy, a to od jizvy do poloviny temene v důsledku přerušení senzitivních nervů. Necitlivost přetrvává řadu let a nikdy nedojde k plné regeneraci citlivosti hlavy. Proto byly v devadesátých letech vyvinuty techniky, kdy nedochází ke vzniku lineární jizvy na hlavě.

FUE metoda

Odběrovou technikou FUE (follikular unit extraction) takto dochází k odběru jednotlivých vlasových štěpů z temene. Vzniklé jizvičky na odběrové části mají potom průměr 0,8 – 1,0 mm a jsou vmezeřeny mezi jednotlivé vlasy, takže makroskopicky není možno vlastní odběrové místo při pozdější délce vlasů nad 5 mm poznat. Stejně tak odpadá i necitlivost odběrové části hlavy.

Popis zákroku

Metodu je možno přirovnat k částečné prořízce lesa – mezi jednotlivými zachovanými stromy je možno provést relativně beztrestně odběr cca 25-30% stromů (vlasů), aniž bychom někde vytvořili palouk( jizvu). Při spočítání počtu jednotlivých vlasových štěpů je potom na připravenou transplantovanou plochu ( kouty, temeno hlavy) provedeno vytvoření odpovídajícího počtu vpichů, do kterých jsou jednotlivé vlasové štěpy vloženy. Metoda j časově náročnější než strip technika, délka zákroku ( v závislosti od počtu vlasů) trvá od 5-8 hodin.

Pooperační průběh je potom typický u všech typů vlasové transplantace. První týden je třeba se vyvarovat mechanickému poškození nově transplantovaných vlasů. Vlastní sprcha i s šamponem je poté možná od cca šestého dne od transplantace vlasů.

Nejprve dojde k vypadání vlasů ( za cca 4-6 týdnů) a od cca 4 měsíce k postupnému růstu nově transplantovaných vlasů. Celková doba postupného růstu vlasů trvá až do cca 10-12 měsíce od transplantace vlasů. V případě, že si klient přeje vlasy zahustit, je v tomto období – za rok od první transplantace – možno zákrok provést. I přes cca 90-95% úspěšnost transplantace vlasů se pro zahuštění vlasů se rozhoduje cca 30 procent klientů u kterých byl zákrok proveden.

Metoda je vhodná prakticky pro všechny pacienty, neboť je možno odebrat vlasy ze všech oblastí hlavy nezávisle na lokální kvalitě porostu hlavy a bez nebezpečí vzniku nepřijatelných a viditelných jizev. Závěrem je možno říct, že transplantace vlasů je výkonem, který má v plastické chirurgii své místo. Primárním úspěchem je dobře sehraný operační tým, protože od koordinovanosti týmu je závislý nejen vlastní výsledek stran uložení vlasů, ale hlavně počet transplantovaných vlasů – štěpů. Takto je možno FUE technikou v jednom sezení provést transplantaci až 3000 vlasů. Protože vlasový štěp obsahuje v průměru cca 1,8-2,1 vlasy, jedná se tedy o transplantaci cca 1500 štěpů.


Recenze

Děkujeme Vám za důvěru

E.V. 100

Pan doktor je velmi milý s lidským přístupem. Operaci odvedl špičkově s krásnou jizvou, má i velmi milý a profesionální anesteziologický tým. Hospitalizace probíhala v příjemném prostředí soukromého centra pana doktora. Vřele doporučuji! S pozdravem E.V.

Zákrok: Abdominoplastika

L. 100

Jsem nadmíru spokojena, jak s přístupem pana doktora Kempného a jeho týmu milých a pečujících sester, tak se samotným zákrokem a výsledkem. Mohu vřele doporučit.

Zákrok: Operace uší

A. 100

Naprostý profesionál, velmi vydařená augmentace prsou, prostředí skvele, sestřičky starostlive, domaci jidlo vařené paní Kempnou, pan doktor vse vysvětlil, zodpověděl všechny me otázky, velmi doporučuji!

Zákrok: Zvětšení prsou

M. 100

U pana doktora Kempneho,jsem podstoupila modelaci prsou a od konzultace po samotnou operaci, a naslednou péči,mohu jen doporucit. Úžasný přístup, a s operaci jsem velmi spokojena.

Zákrok: Modelace prsou

P. S. 100

Pan doktor Kempný je vynikající, řekla bych přímo kouzelník v oboru plastické chirurgie. Mohu všem doporučit.

Zákrok: Facelift

Zobrazit všechny recenze

Kontaktujte nás

+420 737 465 660
tomas.kempny@medicent.cz

Objednat nezávaznou konzultaci