Blog

První co Vás zarazí na vlastním systému zdravotnictví v Rakousku není to, že se zde mluví německy, ale základní otázka sekretářky, sestry a doktora. Ta magická věta zní: "Jak jste pojištěn?" Protože jsem byl zvyklý na jednotný systém pojištění, čekal jsem odpovědi typu VZP, RBP, HZP a podobně, samozřejmě s přihlédnutím k rakouské verzi pojišťoven.

Odpověď však nebyla tou, kterou jsem jako lékař očekával. Odpovědi zní v podstatě trojím způsobem:

  • Allgemein (všeobecně, ve smyslu základního pojištění)
  • zweite Klasse (druhá třída - nadstandart)
  • erste Klasse (první třída - vyšší nadstandart)

Jelikož jsem nastoupil na funkční místo vrchního lékaře, který je administrativně zatěžován minimálně, odpovědím jsem nepřikládal žádnou váhu až do té chvíle, kdy mi pan profesor vysvětlil, že Klassepatienten (rozuměj první a druhá třída) operuje on a já je mohu operovat s jeho svolením, ale že se musím nejprve zeptat. Bylo jedno, jaké diagnózy, rekonstrukční zákroky, operace rukou nebo estetické zákroky, prostě Klassepatienten jsou něco více.

Nejedná se o žádné prominentní pacienty ve smyslu známý známého apod., ale o předem přesně definovaný systém, kdy si tato skupina, kromě u nás známého "nadstandardu" ve smyslu jednolůžkového (první třída) event. dvojlůžkového (druhá třída) pokoje, "zaplatí" i operatéra, i počet ošetřujícího personálu je úměrně vyšší nárokům pacienta. V oborech jako úrazová chirurgie, ortopedie, stomatochirurgie, kde jsou používány různé typy implantátů, mají Klassepacienti nárok na kvalitnější - většinou titanový implantát apod.

Takový pacient zaplatí cca dvojnásobek základního pojištění. Ze sumy, kterou pacient platí měsíčně, část peněz pojišťovna přidává k základnímu platu ošetřujících lékařů. Klíč, jak peníze navíc rozdělit, je jistě na každém oddělení jiný, ale v podstatě platí, že 50% dostane operatér a zbytek je rozdělen mezi ostatní lékaře oddělení v závislosti na funkčním místě.

Ve své podstatě si takto pacient dopředu platí zkušenějšího operatéra, který má ze své zkušenosti i finanční prospěch.


Recenze

Děkujeme Vám za důvěru

E.V. 100

Pan doktor je velmi milý s lidským přístupem. Operaci odvedl špičkově s krásnou jizvou, má i velmi milý a profesionální anesteziologický tým. Hospitalizace probíhala v příjemném prostředí soukromého centra pana doktora. Vřele doporučuji! S pozdravem E.V.

Zákrok: Abdominoplastika

L. 100

Jsem nadmíru spokojena, jak s přístupem pana doktora Kempného a jeho týmu milých a pečujících sester, tak se samotným zákrokem a výsledkem. Mohu vřele doporučit.

Zákrok: Operace uší

A. 100

Naprostý profesionál, velmi vydařená augmentace prsou, prostředí skvele, sestřičky starostlive, domaci jidlo vařené paní Kempnou, pan doktor vse vysvětlil, zodpověděl všechny me otázky, velmi doporučuji!

Zákrok: Zvětšení prsou

M. 100

U pana doktora Kempneho,jsem podstoupila modelaci prsou a od konzultace po samotnou operaci, a naslednou péči,mohu jen doporucit. Úžasný přístup, a s operaci jsem velmi spokojena.

Zákrok: Modelace prsou

P. S. 100

Pan doktor Kempný je vynikající, řekla bych přímo kouzelník v oboru plastické chirurgie. Mohu všem doporučit.

Zákrok: Facelift

Zobrazit všechny recenze

Kontaktujte nás

+420 737 465 660
tomas.kempny@medicent.cz

Objednat nezávaznou konzultaci