Blog

Náročnou operaci mají za sebou lékaři zlínské nemocnice. Devětadvacetiletému muži odstranili kvůli nádoru část lebeční kosti i kůže, které nahradili implantátem a kůží ze stehna. Operace trvala 7,5 hodiny a vyžadovala spolupráci onkologů, plastických chirurgů a neurochirurgů.

"Ve Zlínském kraji to byla velmi výjimečná operace," prohlásil plastický chirurg Tomáš Kempný. Toho si zlínští lékaři přizvali jako jednoho z mála českých specialistů na přenos tkání mikroskopickou technikou. Používá ji při operacích v České republice i zahraničí. "Vezmete odněkud tkáň i s cévami, kterou pak našíváte na jiné místo tak, aby se cévy zase spojily," vysvětlil Kempný.

Celý článek čtěte na: http://zlin.idnes.cz/operace-nadoru-na-lebce-ve-zlinske-nemocnici-fzs-/zlin-zpravy.aspx?c=A140507_123745_zlin-zpravy_ras

V říjnu jsem se individuálně domluvil s jedním z nejlepších belgických plastických chirurgů - dr.Robinem van Lookem na 10-ti denní stáži na jeho klinice v Antwerpách.

Po vážné nehodě ve věku sedmi let utrpěla mladá Zana trauma nejen na těle, ale i na duši. Ztratila otce i matku a její bratr byl také vážně zraněn. Mladého děvčete i bratra se ujal strýc s tetou. Nicméně následky úrazu na poraněné noze si nesla dodnes.

Transplantace vlasů je výkonem, který je prováděn z 98 % u mužů, kde v důsledku působení enzymu 5-alfa reduktázy na testosteron dochází k toxickému působení derivátu na vlasový folikl. Takto jsou ohroženy jen vlasy na čele a temeni. Zbylé vlasy v týle a zevních stranách hlavy nejsou postiženy. Proto je možno vlasy z týla přemístit do koutů nebo temene hlavy aniž by v budoucnu vypadly. Takto se dá ve stručnosti shrnout odborně význam slovního spojení transplantace vlasů. V podstatě by se zákrok měl spíše jmenovat „redistribuce vlasů“, protože k žádné transplantaci v pravém slova smyslu nedochází, ale tomu by asi laická veřejnost těžko rozuměla.

V červenci jsem měl možnost při 10-ti denní stáži pozorovat práci MUDr.Marzii Salgarello v římské nemocnici Gemelli. Přestože se jedná o malé oddělení o 12-ti lůžkách, provádí se zde velmi kvalitní operativa plastické chirurgie. Je dáno hlavně tím,že se kromě klasických zákroků plastické chirurgie toto oddělení specializuje na zákroky chirurgie prsu.

Recenze

Děkujeme Vám za důvěru

E.V. 100

Pan doktor je velmi milý s lidským přístupem. Operaci odvedl špičkově s krásnou jizvou, má i velmi milý a profesionální anesteziologický tým. Hospitalizace probíhala v příjemném prostředí soukromého centra pana doktora. Vřele doporučuji! S pozdravem E.V.

Zákrok: Abdominoplastika

L. 100

Jsem nadmíru spokojena, jak s přístupem pana doktora Kempného a jeho týmu milých a pečujících sester, tak se samotným zákrokem a výsledkem. Mohu vřele doporučit.

Zákrok: Operace uší

A. 100

Naprostý profesionál, velmi vydařená augmentace prsou, prostředí skvele, sestřičky starostlive, domaci jidlo vařené paní Kempnou, pan doktor vse vysvětlil, zodpověděl všechny me otázky, velmi doporučuji!

Zákrok: Zvětšení prsou

M. 100

U pana doktora Kempneho,jsem podstoupila modelaci prsou a od konzultace po samotnou operaci, a naslednou péči,mohu jen doporucit. Úžasný přístup, a s operaci jsem velmi spokojena.

Zákrok: Modelace prsou

P. S. 100

Pan doktor Kempný je vynikající, řekla bych přímo kouzelník v oboru plastické chirurgie. Mohu všem doporučit.

Zákrok: Facelift

Zobrazit všechny recenze

Kontaktujte nás

+420 737 465 660
tomas.kempny@medicent.cz

Objednat nezávaznou konzultaci