Blog

První čtvrtletí tohoto roku byl pro celý svět ve znamení pandemie nového koronaviru. V zemích se zastavil veškerý společenský a sociální život, utlumila se ekonomika, a dokonce se omezily zdravotní služby. Nemocnice nepřijímali nové pacienty a řešili se jen neodkladné, akutní operace. Jednou z takových byla i dvaadvacetiletá pacientka v Nemocnici Třinec.

Mladá žena trpí geneticky podmíněným karcinomem prsu. Ve spolupráci právě s  Nemocnicí Třinec jsme provedli nestandardní operaci. Při tomto zákroku jsme zároveň odstranili a nahradili obě prsa. Vše proběhlo bez komplikací s výborným funkčním, ale také estetickým výsledkem.

Děkujeme všem, kteří společně s námi na tomto jedinečném zákroku podíleli.

Více o operaci se dočtete v aktualitách nemocnice Třinec a ve Frýdecko – Místeckém a Třineckém deníku.

FRÝDECKO – MÍSTECKÝ A TŘINECKÝ DENÍK

https://fm.denik.cz/ctenar-reporter/unikatni-operace-v-nemocnici-trinec-20200529.html

AKTUALITY

https://nemtr.cz/index.php/cs/o-nemocnici/aktuality/1023-unikatni-operace-v-nemocnici-trine

Náročnou operaci mají za sebou lékaři zlínské nemocnice. Devětadvacetiletému muži odstranili kvůli nádoru část lebeční kosti i kůže, které nahradili implantátem a kůží ze stehna. Operace trvala 7,5 hodiny a vyžadovala spolupráci onkologů, plastických chirurgů a neurochirurgů.

"Ve Zlínském kraji to byla velmi výjimečná operace," prohlásil plastický chirurg Tomáš Kempný. Toho si zlínští lékaři přizvali jako jednoho z mála českých specialistů na přenos tkání mikroskopickou technikou. Používá ji při operacích v České republice i zahraničí. "Vezmete odněkud tkáň i s cévami, kterou pak našíváte na jiné místo tak, aby se cévy zase spojily," vysvětlil Kempný.

Celý článek čtěte na: http://zlin.idnes.cz/operace-nadoru-na-lebce-ve-zlinske-nemocnici-fzs-/zlin-zpravy.aspx?c=A140507_123745_zlin-zpravy_ras

V říjnu jsem se individuálně domluvil s jedním z nejlepších belgických plastických chirurgů - dr.Robinem van Lookem na 10-ti denní stáži na jeho klinice v Antwerpách.

Po vážné nehodě ve věku sedmi let utrpěla mladá Zana trauma nejen na těle, ale i na duši. Ztratila otce i matku a její bratr byl také vážně zraněn. Mladého děvčete i bratra se ujal strýc s tetou. Nicméně následky úrazu na poraněné noze si nesla dodnes.

Transplantace vlasů je výkonem, který je prováděn z 98 % u mužů, kde v důsledku působení enzymu 5-alfa reduktázy na testosteron dochází k toxickému působení derivátu na vlasový folikl. Takto jsou ohroženy jen vlasy na čele a temeni. Zbylé vlasy v týle a zevních stranách hlavy nejsou postiženy. Proto je možno vlasy z týla přemístit do koutů nebo temene hlavy aniž by v budoucnu vypadly. Takto se dá ve stručnosti shrnout odborně význam slovního spojení transplantace vlasů. V podstatě by se zákrok měl spíše jmenovat „redistribuce vlasů“, protože k žádné transplantaci v pravém slova smyslu nedochází, ale tomu by asi laická veřejnost těžko rozuměla.

Recenze

Děkujeme Vám za důvěru

E.V. 100

Pan doktor je velmi milý s lidským přístupem. Operaci odvedl špičkově s krásnou jizvou, má i velmi milý a profesionální anesteziologický tým. Hospitalizace probíhala v příjemném prostředí soukromého centra pana doktora. Vřele doporučuji! S pozdravem E.V.

Zákrok: Abdominoplastika

L. 100

Jsem nadmíru spokojena, jak s přístupem pana doktora Kempného a jeho týmu milých a pečujících sester, tak se samotným zákrokem a výsledkem. Mohu vřele doporučit.

Zákrok: Operace uší

A. 100

Naprostý profesionál, velmi vydařená augmentace prsou, prostředí skvele, sestřičky starostlive, domaci jidlo vařené paní Kempnou, pan doktor vse vysvětlil, zodpověděl všechny me otázky, velmi doporučuji!

Zákrok: Zvětšení prsou

M. 100

U pana doktora Kempneho,jsem podstoupila modelaci prsou a od konzultace po samotnou operaci, a naslednou péči,mohu jen doporucit. Úžasný přístup, a s operaci jsem velmi spokojena.

Zákrok: Modelace prsou

P. S. 100

Pan doktor Kempný je vynikající, řekla bych přímo kouzelník v oboru plastické chirurgie. Mohu všem doporučit.

Zákrok: Facelift

Zobrazit všechny recenze

Kontaktujte nás

+420 737 465 660
tomas.kempny@medicent.cz

Objednat nezávaznou konzultaci