Centrum plastické a estetické
chirurgie Ostrava

Náročnou operaci mají za sebou lékaři zlínské nemocnice. Devětadvacetiletému muži odstranili kvůli nádoru část lebeční kosti i kůže, které nahradili implantátem a kůží ze stehna. Operace trvala 7,5 hodiny a vyžadovala spolupráci onkologů, plastických chirurgů a neurochirurgů.

"Ve Zlínském kraji to byla velmi výjimečná operace," prohlásil plastický chirurg Tomáš Kempný.

Toho si zlínští lékaři přizvali jako jednoho z mála českých specialistů na přenos tkání mikroskopickou technikou. Používá ji při operacích v České republice i zahraničí.

"Vezmete odněkud tkáň i s cévami, kterou pak našíváte na jiné místo tak, aby se cévy zase spojily," vysvětlil Kempný.

Stejný princip používá při svých operacích také slavný český chirurg Bohdan Pomahač.

Stejného pacienta ve Zlínské nemocnici už jednou operovali. A to před šestilety, když u něj onkologové potvrdili nezhoubný nádor lebeční kosti. Po pěti letech ale nádor změnil charakter a pacient se začal léčit v onkologickém centru Baťovy nemocnice.

"Přesto nádor dále rostl a prostoupil nejen kostní tkáň, ale i kožní kryt," vysvětlil primář zlínské neurochirurgie a současně člen operačního týmu Michal Filip.

 

Ve Zlíně chtějí podobné operace zvládat sami

Lékaři se rozhodli zasaženou kost i s kůží odstranit. Šlo o 10 krát 10 centimetrů kosti i tkáně.

"Kost jsme nahradili implantátem vytvarovaným podle vzniklého defektu a fixovali jsme ho mikrodlažkami. Souběžně si tým plastických chirurgů připravoval stopkatý svalově kožní lalok z pacientova stehna," upřesnil Filip.

Pak následovala nejtěžší fáze operace, tedy propojení kůže ze stehna s kůží na hlavě. Právě Kempný má s takovým typem přenosu několikaleté zkušenosti. Což je podstatné pro to, aby operace byla úspěšná. Ročně provádí až 50 takových operací. A až 96 procent z nich se obejde bez pozdějších oprav.

Vydařila se i zlínská operace. Pacient se podle lékařů z odděleníplastické chirurgiecítí dobře a rána se hojí bez komplikací.

Zlínská nemocnice by se v budoucnu chtěla obejít bez pomoci takových odborníků. Proto se místní plastičtí chirurgové v této metodě zdokonalují.

Zdroj: http://zlin.idnes.cz/operace-nadoru-na-lebce-ve-zlinske-nemocnici-fzs-/zlin-zpravy.aspx?c=A140507_123745_zlin-zpravy_ras

powered by Plastická-chirurgie.info

Dárkový poukaz

darkovy poukaz-11

Chcete udělat radost nejbližším? Nabízíme Vám MEDICENT dárkový poukaz. Stáhněte ZDE

Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum

Jsem po operaci horních víček u MUDr. Tomáše Kempného. Spokojenost je skutečně velká a moc panu doktorovi děkuji. Je skvělý odborník i člověk.

Ludmila J. Zlín

Je už to deset let co mě pan doktor Tomaš Kempny vrátil do života s mého pohledu je nejlepší doktor na světě a smekám před ním má profesionální přístup,příjemné vystupování a hlavně zlaté ruce děkuji

František

Podstoupila jsem operaci horních víček u MUDr. Tomáše Kempného. Měla jsem obavy ale dopadla výborně. Velmi děkuji panu doktorovi, je to to vynikající odborník. Všem mohu doporučit.

Dana K. Nový Jičín

Mob.:
+420 737 465 660

E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © www.medicent.cz | Centrum plastické a estetické chirurgie Ostrava| 2015 All Rights Reserved | Design&Code: Tripon Media s.r.o. / Tripon Media

Burna