Centrum plastické a estetické
chirurgie Ostrava

Ve dnech 26.1 až 29.1.2011 se konalo v rakouském Kitzbuehlu již osmé setkání evropských plastických chirurgů pod názvem „Pyrnean workshop“. Jedná se o malý kongres pouze pro zvané, o to si jej více cením. Účastníky byli jak stálí členové pyrenean lodge z Belgie, Španělska, Itálie, Norska, Rakouska, Finska, Chorvatska a České republiky, tak pozvaní hosté z Belgie, Japonska, Itálie nebo Argentiny.

Jako každým rokem zde byly představeny velmi kvalitní přednášky nejen z oblasti mikrochirurgie, rekonstrukční chirurgie, ale i z oblasti estetické chirurgie. Celkem zaznělo 48 přednášek doprovázených bouřlivou diskusí.

pyreneanOhromnou předností této malé společnosti je naprostá upřímnost členů podle hesla: „Co se stalo mně, nechci, aby se stalo tobě“. Toto heslo je hlavním hnacím motorem celého kongresu. Z toho plyne mnohé. Běžné kongresové přednášky typu „tak to dělám já, jen to je správné a s tím nemám žádné komplikace“ jsou vystřídány přednáškami „toto už nikdy neudělám“. A tak se člověk i při diskuzi (účastníci jsou vesměs z předních evropských klinik) dozví normální zákulisní informace.

Na tomto fóru je možno pozorovat vývoj a posun myšlení v metodách, ale i jednotlivých plastických chirurgů. Kupříkladu v posledních letech byl nejprve propagován a veleben lipofilling, pak došlo k opačnému extrému - zákazu ( Francie), posléze byla na základě hodnocení výsledků provedena revize, která zhodnocuje dlouholeté oblasti aplikací. Proto aplikace tuku do oblasti periorbitálně (do okolí očí) se víceméně nedoporučuje, na rozdíl od oblastí prsou ( určité indikace a množství tuku) nebo oblasti nosoretní rýhy, kde jsou výsledky lipofillingu výhodné.

V následném business meetingu ( setkání členů s právem volby nových členů) se kromě volby nového prezidenta a sekretáře jednalo i o konání devátého setkání plastických chirurgů, které proběhne v následujícím roce. S radostí mohu jen konstatovat, že se mi dostalo té cti uspořádat toto setkání v oblasti česko-slovenské kotliny. Místo ani datum konání nejsou ještě upřesněny, nicméně i přes náročnost organizačního zabezpečení se již těším na výměnu nových znalostí v oboru.

powered by Plastická-chirurgie.info

Dárkový poukaz

darkovy poukaz-11

Chcete udělat radost nejbližším? Nabízíme Vám MEDICENT dárkový poukaz. Stáhněte ZDE

Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum

Jsem po operaci horních víček u MUDr. Tomáše Kempného. Spokojenost je skutečně velká a moc panu doktorovi děkuji. Je skvělý odborník i člověk.

Ludmila J. Zlín

Je už to deset let co mě pan doktor Tomaš Kempny vrátil do života s mého pohledu je nejlepší doktor na světě a smekám před ním má profesionální přístup,příjemné vystupování a hlavně zlaté ruce děkuji

František

Podstoupila jsem operaci horních víček u MUDr. Tomáše Kempného. Měla jsem obavy ale dopadla výborně. Velmi děkuji panu doktorovi, je to to vynikající odborník. Všem mohu doporučit.

Dana K. Nový Jičín

Mob.:
+420 737 465 660

E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © www.medicent.cz | Centrum plastické a estetické chirurgie Ostrava| 2015 All Rights Reserved | Design&Code: Tripon Media s.r.o. / Tripon Media

Burna