Centrum plastické a estetické
chirurgie Ostrava

V červenci jsem měl možnost při 10-ti denní stáži pozorovat práci MUDr.Marzii Salgarello v římské nemocnici Gemelli. Přestože se jedná o malé oddělení o 12-ti lůžkách, provádí se zde velmi kvalitní operativa plastické chirurgie. Je dáno hlavně tím,že se kromě klasických zákroků plastické chirurgie toto oddělení specializuje na zákroky chirurgie prsu.

gemelliPo předchozí domluvě a na mou žádost pro mne dr.Salagarello připravila program výhradně složený ze zákroků na ženských prsou. Takto jsem mohl v poměrně velmi krátké době asistovat u více než 20-ti zákrocích chirurgie prsu.Vlastní program se skládal nejen ze zákroků rekonstrukčních ( tři okamžité rekonstrukce prsu pro nádor pomocí implantátů), zákroků zmenšování prsou při nádorech ( onkoplastické redukce prsou), rekonstrukce prsu pomocí vlastní tkáně ( DIEP lalok), ale především speciality místní kliniky a MUDr.Salagarello, a to redukčně modelačních estetických zákroků "J" redukční mammaplastika.

"J" redukční mammaplastika je hlavně indikována při zmenšování a modelace prsou, ale stále častěji je velmi úspěšně používána při současné modelaci a zvětšení prsou. Výhodou pro klientku je jednodobá operace mastopexe a augmentace s velmi dobře předvídatelným výsledkem zákroku.

Zajimavé byly i operace řešící asymetrie prsou pomocí výplně vlastním tukem. Augmentace tukem sice prodělává renesanci, ale vzhledem k možnosti nekontrolované resorpce 40-60% lze s výhodou tuto metodu používat u menších augmentací prsou event. korekcích prsou po rekonstrukčních výkonech. V případě estetické augmentace vlastním tukem je nutno klientku připravit na to, že je vždy nutno provést zákroků více, pokud je vůbec vlastní zákrok indikován.

Souhrně mohu říci, že to byla velmi příjemná stáž, která mi přinesla nové zkušenosti, které mohu úspěšně využívat v budoucnosti. Trochu jiný přístup, jiné názory. Protože v plastické chirurgii rozhodují i malé detaily, je stále co vylepšovat nejen po chirurgické, ale i organizačně-technické stránce.

powered by Plastická-chirurgie.info

Dárkový poukaz

darkovy poukaz-11

Chcete udělat radost nejbližším? Nabízíme Vám MEDICENT dárkový poukaz. Stáhněte ZDE

Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum

Jsem po operaci horních víček u MUDr. Tomáše Kempného. Spokojenost je skutečně velká a moc panu doktorovi děkuji. Je skvělý odborník i člověk.

Ludmila J. Zlín

Je už to deset let co mě pan doktor Tomaš Kempny vrátil do života s mého pohledu je nejlepší doktor na světě a smekám před ním má profesionální přístup,příjemné vystupování a hlavně zlaté ruce děkuji

František

Podstoupila jsem operaci horních víček u MUDr. Tomáše Kempného. Měla jsem obavy ale dopadla výborně. Velmi děkuji panu doktorovi, je to to vynikající odborník. Všem mohu doporučit.

Dana K. Nový Jičín

Mob.:
+420 737 465 660

E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © www.medicent.cz | Centrum plastické a estetické chirurgie Ostrava| 2015 All Rights Reserved | Design&Code: Tripon Media s.r.o. / Tripon Media

Burna