Centrum plastické a estetické
chirurgie Ostrava

V březnu a dubnu jsem dostal opakovaně možnost operovat jako hostující lékař v nemocnici Klinikum Wels u rakouského města Linz. V obou případech se jednalo o ošetřování pacientů s traumatickými defekty na dolních končetinách.

wels 1V prvním případě bylo nutno zakrýt defekt na pravé noze u čtyřletého hocha. Ztrátové poranění bylo způsobeno sekačkou na trávu, kdy při couvání a sekání se noha dostala do rotujících nožů. Abychom mohli nohu zachránit, bylo nutno provést mikrochirurgický zákrok - volný lalok, a to konkrétně přenos kombinovaného laloku m.latissimus dorsi a TAP. Nohu se podařilo zachránit a chlapec, t.č. již se speciální obuví chodí do školky.

Druhou operací, kterou jsem společně s kolegy z Welsu prováděl, bylo řešení defektu měkkých tkání dolní končetiny a rekonstrukce nervu u polytraumatizovaného 36-ti letého pacienta. I zde bylo nejvhodnější provést volný lalokový přenos. Jako vhodný lalok jsme vybrali m.vastus lateralis. Současně byla částí svalových větví stehenního nervu provedena rekonstrukce n.tibialis. I tento přenos proběhl bez komplikací.

Vzhledem k velikosti nemocnice Klinikum Wels (1345 lůžek), jen pro srovnání FNsP Ostrava má 1218 lůžek, přítomnosti veškeré infrastruktury, vstřícnosti vedení oddělení i nemocnice jsem se rozhodl změnit pracoviště a od poloviny října 2009 nastoupit na zdejší oddělení.

Protože nastupuji na nové pracoviště na částečný úvazek, budu mít možnost se pacientům v Ostravě, Valašském Meziříčí a Kojetíně věnovat pravidelně v ještě větší šíři.

 

powered by Plastická-chirurgie.info

Dárkový poukaz

darkovy poukaz-11

Chcete udělat radost nejbližším? Nabízíme Vám MEDICENT dárkový poukaz. Stáhněte ZDE

Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum

Jsem po operaci horních víček u MUDr. Tomáše Kempného. Spokojenost je skutečně velká a moc panu doktorovi děkuji. Je skvělý odborník i člověk.

Ludmila J. Zlín

Je už to deset let co mě pan doktor Tomaš Kempny vrátil do života s mého pohledu je nejlepší doktor na světě a smekám před ním má profesionální přístup,příjemné vystupování a hlavně zlaté ruce děkuji

František

Podstoupila jsem operaci horních víček u MUDr. Tomáše Kempného. Měla jsem obavy ale dopadla výborně. Velmi děkuji panu doktorovi, je to to vynikající odborník. Všem mohu doporučit.

Dana K. Nový Jičín

Mob.:
+420 737 465 660

E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © www.medicent.cz | Centrum plastické a estetické chirurgie Ostrava| 2015 All Rights Reserved | Design&Code: Tripon Media s.r.o. / Tripon Media

Burna