Centrum plastické a estetické
chirurgie Ostrava

operacni salV několika následujících řádcích se Vám pokusím popsat rozdíly mezi českým a rakouským zdravotnictvím z pohledu lékaře Oddělení plastické, estetické a rekonstrukční chirurgie v Salzburgu.

První co Vás zarazí na vlastním systému zdravotnictví v Rakousku není to, že se zde mluví německy, ale základní otázka sekretářky, sestry a doktora. Ta magická věta zní: "Jak jste pojištěn?" Protože jsem byl zvyklý na jednotný systém pojištění, čekal jsem odpovědi typu VZP, RBP, HZP a podobně, samozřejmě s přihlédnutím k rakouské verzi pojišťoven.

Odpověď však nebyla tou, kterou jsem jako lékař očekával. Odpovědi zní v podstatě trojím způsobem:
Allgemein (všeobecně, ve smyslu základního pojištění)
zweite Klasse (druhá třída - nadstandart)
erste Klasse (první třída - vyšší nadstandart).

Jelikož jsem nastoupil na funkční místo vrchního lékaře, který je administrativně zatěžován minimálně, odpovědím jsem nepřikládal žádnou váhu až do té chvíle, kdy mi pan profesor vysvětlil, že Klassepatienten (rozuměj první a druhá třída) operuje on a já je mohu operovat s jeho svolením, ale že se musím nejprve zeptat. Bylo jedno, jaké diagnózy, rekonstrukční zákroky, operace rukou nebo estetické zákroky, prostě Klassepatienten jsou něco více.

Nejedná se o žádné prominentní pacienty ve smyslu známý známého apod., ale o předem přesně definovaný systém, kdy si tato skupina, kromě u nás známého "nadstandardu" ve smyslu jednolůžkového (první třída) event. dvojlůžkového (druhá třída) pokoje, "zaplatí" i operatéra, i počet ošetřujícího personálu je úměrně vyšší nárokům pacienta. V oborech jako úrazová chirurgie, ortopedie, stomatochirurgie, kde jsou používány různé typy implantátů, mají Klassepacienti nárok na kvalitnější - většinou titanový implantát apod.

Takový pacient zaplatí cca dvojnásobek základního pojištění. Ze sumy, kterou pacient platí měsíčně, část peněz pojišťovna přidává k základnímu platu ošetřujících lékařů. Klíč, jak peníze navíc rozdělit, je jistě na každém oddělení jiný, ale v podstatě platí, že 50% dostane operatér a zbytek je rozdělen mezi ostatní lékaře oddělení v závislosti na funkčním místě.

Ve své podstatě si takto pacient dopředu platí zkušenějšího operatéra, který má ze své zkušenosti i finanční prospěch.

powered by Plastická-chirurgie.info

Dárkový poukaz

darkovy poukaz-11

Chcete udělat radost nejbližším? Nabízíme Vám MEDICENT dárkový poukaz. Stáhněte ZDE

Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum

Jsem po operaci horních víček u MUDr. Tomáše Kempného. Spokojenost je skutečně velká a moc panu doktorovi děkuji. Je skvělý odborník i člověk.

Ludmila J. Zlín

Je už to deset let co mě pan doktor Tomaš Kempny vrátil do života s mého pohledu je nejlepší doktor na světě a smekám před ním má profesionální přístup,příjemné vystupování a hlavně zlaté ruce děkuji

František

Podstoupila jsem operaci horních víček u MUDr. Tomáše Kempného. Měla jsem obavy ale dopadla výborně. Velmi děkuji panu doktorovi, je to to vynikající odborník. Všem mohu doporučit.

Dana K. Nový Jičín

Mob.:
+420 737 465 660

E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © www.medicent.cz | Centrum plastické a estetické chirurgie Ostrava| 2015 All Rights Reserved | Design&Code: Tripon Media s.r.o. / Tripon Media

Burna