Centrum plastické a estetické
chirurgie Ostrava

Novinky

Bereits zum sechsten Mal wurde am vergangenen Wochenende der renommierte Kongress in der Südtiroler Landeshauptstadt organisiert. Lorenz Larcher konnte in dessen Rahmen 60 Plastische Chirurgen aus zehn verschiedenen Nationen begrüßen, die zu Themen aus der Brust-, Gesichts-, Hand- und Mikrochirurgie referierten.

více

V březnu a dubnu jsem dostal opakovaně možnost operovat jako hostující lékař v nemocnici Klinikum Wels u rakouského města Linz. V obou případech se jednalo o ošetřování pacientů s traumatickými defekty na dolních končetinách.

více

Po vážné nehodě ve věku sedmi let utrpěla mladá Zana trauma nejen na těle, ale i na duši. Ztratila otce i matku a její bratr byl také vážně zraněn. Mladého děvčete i bratra se ujal strýc s tetou. Nicméně následky úrazu na poraněné noze si nesla dodnes.

Ale dnes její utrpení skončí. Podstoupila pět hodin dlohou operaci v americké nemocnici v Prištině. Ve skutečnosti je to poprvé, co se v Kosovu provedl tento rekonstrukčně plastický zákrok, při kterém je z jedné části těla na jemných cévách přemístěna část kůže a svalu ke krytí defektu jiné části nohy.

Tyto cévy o velikosti milimetrů je nutno spojit pod mikroskopem, což dělá chirurgický zákrok tak obtížným. Tento zákrok bude společně s Dr. Florinem Ramadanim provádět plastický chirurg a rekrostrukční chirurrg Dr. Tomas Kempný.
Plastický chirurg Tomáš Kempný, řekl, že je přesvědčen,že 22-ti leté dívce se výrazně zlepší stereotyp chůze a pokud vše půjde dobře, bude chodit jako dříve.
Dr. Florin Ramadani, v americké nemocnici v Prištině, řekl, že tento zásah je prováděn z humanitárních účelů, a že všichni lékaři i nemocnice si nenárokují honorář.
Tento zásah byl proveden na podnět lékařů v americké nemocnici a ředitele nemocnice Klodiana Allajbeu. Český plastický chirurg, dr.Tomas Kempný, zůstane v Kosovu tak dlouho, dokud nebude jisté, že byla operace úspěšná a malé cévy fungují.

Více informací na: http://www.kosovapress.com/sq/shendetesi/per-here-te-pare-spitali-amerikan-bene-transplantimin-e-muskujve-muskulor-48866/#sthash.TsazmK5e.dpuf 

 

spitali-amerikan-140815 1

Dne 20.5.09 jsem dostal pozvánku z děkanátu University Komenského v Bratislavě, lékařské fakulty na obhajobu doktorandské práce na téma "Metody rekonstrukce palce".

více

Transplantace vlasů je výkonem, který je prováděn z 98 % u mužů, kde v důsledku působení enzymu 5-alfa reduktázy na testosteron dochází k toxickému působení derivátu na vlasový folikl. Takto jsou ohroženy jen vlasy na čele a temeni. Zbylé vlasy v týle a zevních stranách hlavy nejsou postiženy. Proto je možno vlasy z týla přemístit do koutů nebo temene hlavy aniž by v budoucnu vypadly. Takto se dá ve stručnosti shrnout odborně význam slovního spojení transplantace vlasů. V podstatě by se zákrok měl spíše jmenovat „redistribuce vlasů“, protože k žádné transplantaci v pravém slova smyslu nedochází, ale tomu by asi laická veřejnost těžko rozuměla.

 

Metody tranplantace vlasů

Ne každý muž je smířen s tím, že mu věkem prořídnou či zcela vypadnou vlasy na čele nebo temeni hlavy. Současná plastická chirurgie má pro tyto klienty řešení. Tím je transplantace vlasů. Metod jak vlasy transplantovat je více.

 

Strip metoda

Dříve často používanou byly metodiky zvané obecně strip techniky, kdy byly vyříznutím proužku kůže s vlasy na temeni získány vlasové folikuly. Proužek vlasů byl poté chirurgicky rozdělen na makroštěpy (3-5 vlasů v jednom štěpu) nebo mikroštěpy ( 1-3 vlasy v jednom štěpu) a odběrová plocha na týlu byla sešita – zde takto vznikla v zátylku neodstranitelná lepší či horší jizva. Kromě neodstranitelné jizvy na temeni hlavy se pyšní tato technika i další, méně viditelnou nevýhodou, a to necitlivost hlavy, a to od jizvy do poloviny temene v důsledku přerušení senzitivních nervů. Necitlivost přetrvává řadu let a nikdy nedojde k plné regeneraci citlivosti hlavy. Proto byly v devadesátých letech vyvinuty techniky, kdy nedochází ke vzniku lineární jizvy na hlavě.

 

FUE metoda

Odběrovou technikou FUE (follikular unit extraction) takto dochází k odběru jednotlivých vlasových štěpů z temene. Vzniklé jizvičky na odběrové části mají potom průměr 0,8 – 1,0 mm a jsou vmezeřeny mezi jednotlivé vlasy, takže makroskopicky není možno vlastní odběrové místo při pozdější délce vlasů nad 5 mm poznat. Stejně tak odpadá i necitlivost odběrové části hlavy.

Popis zákroku

Metodu je možno přirovnat k částečné prořízce lesa – mezi jednotlivými zachovanými stromy je možno provést relativně beztrestně odběr cca 25-30% stromů (vlasů), aniž bychom někde vytvořili palouk( jizvu). Při spočítání počtu jednotlivých vlasových štěpů je potom na připravenou transplantovanou plochu ( kouty, temeno hlavy) provedeno vytvoření odpovídajícího počtu vpichů, do kterých jsou jednotlivé vlasové štěpy vloženy. Metoda j časově náročnější než strip technika, délka zákroku ( v závislosti od počtu vlasů) trvá od 5-8 hodin.

Pooperační průběh je potom typický u všech typů vlasové transplantace. První týden je třeba se vyvarovat mechanickému poškození nově transplantovaných vlasů. Vlastní sprcha i s šamponem je poté možná od cca šestého dne od transplantace vlasů.

Nejprve dojde k vypadání vlasů ( za cca 4-6 týdnů) a od cca 4 měsíce k postupnému růstu nově transplantovaných vlasů. Celková doba postupného růstu vlasů trvá až do cca 10-12 měsíce od transplantace vlasů. V případě, že si klient přeje vlasy zahustit, je v tomto období – za rok od první transplantace – možno zákrok provést. I přes cca 90-95% úspěšnost transplantace vlasů se pro zahuštění vlasů se rozhoduje cca 30 procent klientů u kterých byl zákrok proveden.

Metoda je vhodná prakticky pro všechny pacienty, neboť je možno odebrat vlasy ze všech oblastí hlavy nezávisle na lokální kvalitě porostu hlavy a bez nebezpečí vzniku nepřijatelných a viditelných jizev.
Závěrem je možno říct, že transplantace vlasů je výkonem, který má v plastické chirurgii své místo. Primárním úspěchem je dobře sehraný operační tým, protože od koordinovanosti týmu je závislý nejen vlastní výsledek stran uložení vlasů, ale hlavně počet transplantovaných vlasů – štěpů. Takto je možno FUE technikou v jednom sezení provést transplantaci až 3000 vlasů. Protože vlasový štěp obsahuje v průměru cca 1,8-2,1 vlasy, jedná se tedy o transplantaci cca 1500 štěpů.

Transplantace vlasů pomocí FEU metody Transplantace vlasů pomocí FEU metody Transplantace vlasů pomocí FEU metody
Transplantace vlasů pomocí FEU metody Transplantace vlasů pomocí FEU metody Transplantace vlasů pomocí FEU metody
Transplantace vlasů pomocí FEU metody   

V této části bych se chtěl zabývat vzděláváním lékařů v Rakousku. Systém je zcela jiný a má svá pozitiva jakož i negativa, jako ostatně vše na světě.
Pro nemedicínské čtenáře nejprve zabrouzdám do systému, jaký byl a je v České Republice.

více

Náročnou operaci mají za sebou lékaři zlínské nemocnice. Devětadvacetiletému muži odstranili kvůli nádoru část lebeční kosti i kůže, které nahradili implantátem a kůží ze stehna. Operace trvala 7,5 hodiny a vyžadovala spolupráci onkologů, plastických chirurgů a neurochirurgů.

více

V několika následujících řádcích se Vám pokusím popsat rozdíly mezi českým a rakouským zdravotnictvím z pohledu lékaře Oddělení plastické, estetické a rekonstrukční chirurgie v Salzburgu.

více

Ve dnech 26.1 až 29.1.2011 se konalo v rakouském Kitzbuehlu již osmé setkání evropských plastických chirurgů pod názvem „Pyrnean workshop“. Jedná se o malý kongres pouze pro zvané, o to si jej více cením. Účastníky byli jak stálí členové pyrenean lodge z Belgie, Španělska, Itálie, Norska, Rakouska, Finska, Chorvatska a České republiky, tak pozvaní hosté z Belgie, Japonska, Itálie nebo Argentiny.

více

V rámci dalšího sebevzdělávání v plastické chirurgii (jak v estetické, tak i v rekonstrukční mikrochirurgii) jsem se v září loňského roku na doporučení rakouských kolegů Prof.dr.T.Schollera z Insbrucku a Doc.dr.R.Kuzbariho z Vídně přihlásil do konkurzu na odborného lékaře plastické chirurgie v rakouském Salzburgu - nemocnice A.ö. Barmherzige Brüder (www.bbsalz.at) - pozice Oberarzt - vedoucí lékař.

více

V červenci jsem měl možnost při 10-ti denní stáži pozorovat práci MUDr.Marzii Salgarello v římské nemocnici Gemelli. Přestože se jedná o malé oddělení o 12-ti lůžkách, provádí se zde velmi kvalitní operativa plastické chirurgie. Je dáno hlavně tím,že se kromě klasických zákroků plastické chirurgie toto oddělení specializuje na zákroky chirurgie prsu.

více

Zní to jako kouzlo: stačilo sedm hodin a palec z pravé nohy se ocitl na pravé ruce. Přišitý a zcela funkční. Unikátní operaci, k jaké se odváží jen pět plastických chirurgů na světě.

více

V říjnu jsem se individuálně domluvil s jedním z nejlepších belgických plastických chirurgů - dr.Robinem van Lookem na 10-ti denní stáži na jeho klinice v Antwerpách.

více

powered by Plastická-chirurgie.info

Dárkový poukaz

darkovy poukaz-11

Chcete udělat radost nejbližším? Nabízíme Vám MEDICENT dárkový poukaz. Stáhněte ZDE

Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum Medicent centrum

Jsem po operaci horních víček u MUDr. Tomáše Kempného. Spokojenost je skutečně velká a moc panu doktorovi děkuji. Je skvělý odborník i člověk.

Ludmila J. Zlín

Je už to deset let co mě pan doktor Tomaš Kempny vrátil do života s mého pohledu je nejlepší doktor na světě a smekám před ním má profesionální přístup,příjemné vystupování a hlavně zlaté ruce děkuji

František

Podstoupila jsem operaci horních víček u MUDr. Tomáše Kempného. Měla jsem obavy ale dopadla výborně. Velmi děkuji panu doktorovi, je to to vynikající odborník. Všem mohu doporučit.

Dana K. Nový Jičín

Mob.:
+420 737 465 660

E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © www.medicent.cz | Centrum plastické a estetické chirurgie Ostrava| 2015 All Rights Reserved | Design&Code: Tripon Media s.r.o. / Tripon Media

Burna